Adriana Chołuj oraz Andrzej Ignatowicz zwycięzcami Indoor Triathlon Piaseczno!

Ostatnim akcentem rywalizacji w Indoor Triathlon Series były zawody w Piasecznie. Najszybszą triathlonistką okazała się Adriana Chołuj, a wśród mężczyzn, podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Andrzej Ignatowicz. Podczas Indoor Triathlon Piaseczno swój triathlonowy debiut zaliczyła Emilia Ankiewicz – płotkarka, półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Indoor Triathlon Series to cykl zawodów pod dachem, które odbywają się aż w 4 miastach: w Gdyni, Warszawie, Poznaniu oraz Piasecznie. W minioną niedzielę triathloniści ścigali się w obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Uczestnicy mieli do pokonania 600 metrów pływania, 15 kilometrów na rowerach magnetycznych Technogym i na zakończenie 3 kilometry na bieżni mechanicznej.

Wśród kobiet zwyciężyła Adriana Chołuj (Triathletic Team), która całą trasę pokonała w 48 minut i 9 sekund. Druga na mecie Marysia Matusik (Teampact!) straciła do liderki 65 sekund. Na trzecim miejscu uplasowała się Pamela Broniarek (UKS Nawa Skierniewice), która zameldowała się na mecie z czasem 51:54.

Jestem bardzo zadowolona z wyniku powiedziała Adriana Chołuj.Nie spodziewałam się tak szybkiego biegu, bardzo dobrze mi się biegło. Pływanie tak średnio, rower też. To był mój debiut w rywalizacji triathlonowej. Chciałem się sprawdzić i zrobić sobie przerwę w treningach. Pierwszy start w sezonie letnim mam zaplanowany w maju na dystansie 1/8, takich startów będzie kilka, potem czeka mnie 1/4, a co dalej, to zobaczymy podsumowała zwyciężczyni Indoor Triathlon Piaseczno.

Adriana Chołuj, zwyciężczyni Indoor Triathlon Piaseczno

Drugi rok z rzędu najszybszym w kategorii mężczyzn okazał się Andrzej Ignatowicz (Tarchomin Triathlon Team/Team Karaś) z czasem 39:39. Równo dwie minuty po nim na metę wbiegł Marek Pałysa (Tri Negu), a podium uzupełnił Adam Ogłoblin (Tri Amo), który finiszował z czasem 42:14.

Od lewej: Marek Pałysa, Andrzej Ignatowicz, Adam Ogłoblin

Udało się trafić na szybki rower i szybką bieżnię żartował na mecie Andrzej Ignatowicz. – Bardzo lubię triathlon pod dachem. Moja przygoda z taką rywalizacją rozpoczęła się 6 lat temu i od tego czasu regularnie staram się startować. Preferuję również krótkie dystanse, kiedy więc jest okazja, to biorę udział w Indoor Triathlon Series. Zawsze jednak daję z siebie 100%, raz jest miejsce 10., czasami 20., a jeszcze kiedy indziej pierwsze podsumował triumfator Indoor Triathlon Piaseczno.

Swój triathlonowy debiut podczas zawodów w Piasecznie zaliczyła Emilia Ankiewicz, była reprezentantka Polski w biegu na 400m przez płotki, półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro. Była lekkoatletka ukończyła zmagania w Indoor Triathlon Piaseczno z czasem 01:05:41.

Emilia Ankiewicz, płotkarka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich

W pierwszej kolejności chciałabym podkreślić swój podziw dla wszystkich uczestników rywalizacji triathlonowejpowiedziała na mecie Emilia Ankiewicz. – Teraz już wiem, jaka to jest „męczarnia”. Bardzo fajna organizacja. Jako debiutantka mogłam na każdym kroku liczyć na pomoc i wsparcie. Dzięki temu wiedziałam, co i gdzie mam robić. Można powiedzieć, że dziś rozpoczęłam swoją przygodę z triathlonem. Właśnie podjęłam chyba decyzję, że wystartuję również w Gdyni zapowiedziała olimpijka.

Zawody Indoor Triathlon Piaseczno były imprezą wspieraną przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Pełne wyniki rywalizacji dostępne są TUTAJ.

Zobacz inne newsy

Monika Jadczak oraz Jacek Krawczyk zwycięzcami Indoor Triathlon Poznań!

Monika Jadczak oraz Jacek Krawczyk zwycięzcami Indoor Triathlon Poznań!

Poznań bardzo udanie zadebiutował jako gospodarz zawodów triathlonowych pod dachem. W Indoor Triathlon Poznań najszybszą okazała się Monika Jadczak, a wśród mężczyzn wygrał Jacek Krawczyk. Ostatnia w tym roku okazja do startu w Indoor Triathlon Series już 20 lutego w...

Maja Nowak oraz Mariusz Pirek zwycięzcami Indoor Triathlon Warszawa!

Maja Nowak oraz Mariusz Pirek zwycięzcami Indoor Triathlon Warszawa!

Maja Nowak oraz Mariusz Pirek zwycięzcami Indoor Triathlon Warszawa! Druga edycja zawodów triathlonowych pod dachem za nami. W Indoor Triathlon Warszawa najszybszą okazała się Maja Nowak, a wśród mężczyzn wygrał Mariusz Pirek. Kolejna okazja do startu już 13 lutego w...